Wezi-tec patronem klasy o specjalności technik mechatronik Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy

„Jesteśmy firmą wrażliwą na potrzeby i świadomą społecznej odpowiedzialności biznesu. Cieszymy się z tej współpracy”

We wrześniu w Urzędzie Miasta Legnicy został podpisany list intencyjny pomiędzy miastem, naszą firmą i Zespołem Szkół Samochodowych. Dotyczył on utworzenia klasy o specjalności technik mechatronik pod patronatem wezi-tec. Dzięki naszej współpracy uczniowie mogą realizować w wezi-tec program praktyk zawodowych. W trakcie nauki będą mogli skorzystać z doświadczenia zawodowego naszych pracowników. Bazując na ich wiedzy i wsparciu będą mogli zdobyć i wykształcić w praktyce nowe umiejętności.

W następstwie tych wydarzeń 16 października 2019 podpisaliśmy w naszej firmie umowę o stworzeniu w legnickim Zespole Szkół Samochodowych patronackiej klasy o specjalności technik mechatronik. Profil łączący mechanikę z informatyką i automatyką.

W obecności prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego dokument podpisali dyrektor Wojciech Bajan oraz Grzegorz Gargaś, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych. Podczas spotkania Dyrektor podkreślił: „Jesteśmy firmą wrażliwą na potrzeby i świadomą społecznej odpowiedzialności biznesu. Cieszymy się z tej współpracy”, dodał: „Mam nadzieję, że w klasie patronackiej wykształcimy sobie przyszłych pracowników. Specjalizacja mechatroniczna, choć jeszcze bardzo młoda, jest poszukiwana na polskim i europejskim rynku przemysłowym”.

Prezydent zaznaczył, że legnickie szkolnictwo zawodowe zasłużenie cieszy się bardzo dobrą opinią. Od lat trwa współpraca szkół zawodowych z firmami przemysłowymi, które tworzą klasy patronackie. Tadeusz Krzakowski wskazał korzyści płynące z patronackiego wsparcia naszej firmy: „Cieszę się, że po wstępnych ustaleniach i podpisanym we wrześniu liście intencyjnym - do 23 takich klas dołącza kolejna w ZSS, korzystająca z bardzo nowoczesnych technologii firmy wezi-tec. To nasza wspólna idea – potrzeba kształcenia kadr dla przemysłu na najwyższym poziomie”.

Jako wezi-tec cieszymy się z nawiązania współpracy i liczymy na owocne wyniki.